Altus software uvádí novou verzi informačního systému Altus Vario

Praha, 14. dubna 2014 - Společnost Altus software představila novou verzi úspěšného českého ERP systému Altus Vario. Hlavní novinkou je moderní uživatelské rozhraní a vylepšené ovládání ve stylu Microsoft Office.

Altus Vario verze 14 je výkonný český ERP software určený pro řízení firem. Nová verze přináší moderní a uživatelsky přívětivé rozhraní s pásem karet (ribbonem), díky kterému jsou funkce v systému přehlednější a rychleji dostupné. Jednotnost ovládání ve stylu Microsoft Office pak usnadní orientaci v systému novým uživatelům.

Velkým přínosem pro efektivitu práce je nová úvodní obrazovka (dashboard), kterou si uživatelé mohou individuálně nastavit podle svých potřeb. Je na ní možné zobrazovat aktuální ekonomické a obchodní ukazatele, spravovat data firmy, kontrolovat a nastavovat vlastnosti systému či sledovat a delegovat úkoly. Efektivitu a rychlost práce zvyšuje nové intuitivní a přehledné filtrování, zejména předem nastavené časové filtry usnadní všem uživatelům analýzu dat a vyhledávání informací. Nový grafický vzhled dashboardu je i prvním výsledkem spojení sil s holdingem Cígler Software, ke kterému došlo v prosinci 2013.

Nových funkcí, vylepšení a změn jsou desítky. Všechny stávající propracované funkce přitom zůstaly a podařilo se, což je pro uživatele podstatné, zachovat úplnou kompatibilitu s předchozí verzí. Není tedy třeba provádět žádné složité přechody a převody dat mezi verzemi. Inovace celého systému je proto levná a rychlá.

„Novou verzi Altus Vario jsme připravovali skoro rok a cílem bylo zefektivnění práce s celým systémem,“ říká ředitel společnosti Štěpán Pokorný. „Zachovali jsme veškerou funkčnost vyzrálého systému a přidali moderní a jednoduchý design a efektivní ovládání. Hodně nám při vývoji pomohly i zkušenosti Cígler Software s tvorbou přehledných dashboardů do ERP systémů.“

 


 

O společnosti Altus software s.r.o.

 

Altus software s.r.o. patří mezi významné české výrobce podnikového softwaru. Vyvíjí a dodává podnikový systém Altus Vario zaměřený na firmy střední velikosti. Altus Vario pokrývá všechny podnikové agendy od řízení výroby přes nákup a prodej až po vedení účetnictví, mezd a personalistiky. Používají jej téměř 2 000 společností, oceňujících jeho spolehlivost a snadnou přizpůsobitelnost.

 

Altus Software s.r.o. je součástí holdingu Cígler Software, a.s., jednoho z největších tuzemských výrobců informačních, účetních a prodejních systémů. Řešení holdingu Cígler Software používá více než 100 000 společností v Česku a na Slovensku.

 

Další informace poskytne Jana Vítová, jvitova@altus.cz, +420 733 611 602, www.altus.cz