Altus Vario pomáhá teplické konzervatoři

Konzervatoř Teplice díky nasazení Altus Vario spolehlivě eviduje
více než 7000 položek majetku ve čtyřech budovách

Praha, 13. října 2008 – Společnost Altus software, jeden z nevýznamnějších tuzemských výrobců softwaru, oznámila úspěšné nasazení svého informačního systému v konzervatoři v Teplicích.

Teplická konzervatoř požadovala současnou obsluhu čtyř pracovišť – centrální budovy a tří odloučených pracovišť.“ řekl Štěpán Pokorný, ředitel Altus software s.r.o. „Podobné požadavky řešíme v podnikatelském prostředí a díky moderní koncepci Varia je dokážeme snadno uspokojit.

Vedení školy na Variu oceňuje především to, že nabízí velmi snadnou evidenci majetku a spolupráci s Automatizovaném rozpočtovým informačním systémem (ARIS). Ve škole jsou rovněž nasazeny například moduly Pokladna, Banka, Přijaté a Vydané doklady či Sklad.

Moderní informační systém Vario nám velmi pomůže při evidenci odpisovaného i neodpisovaného majetku, který v našem případě obsahuje více než 7000 položek“ uvádí Mgr.. Milan Kubík, ředitel školy. „Klíčová byla i spolupráce se systémem ARIS. Proto pro nás bylo důležité vyjádření kolegů ze Střední školy stavební Teplicích, kteří Vario ve spojení právě s touto agendou dlouhou dobu spokojeně používají.“

Procesu analýzy a implementace systému se ujal certifikovaný partner Altus Vario, společnost MepaTEK Software.

Altus Vario bylo vytvořeno s ohledem na potřeby malých a středních firem. Jeho používání je vysoce intuitivní, pořízení a správa jsou finančně nenáročné.

***

O Konzervatoři v Teplicích

Konzervatoř v Teplicích vzdělává své žáky ve hře na všechny běžné hudební nástroje, ve zpěvu, hudební skladbě a dirigování. Od svého založení v roce 1971 vychovala celou řadu hudebníků, zpěváků a pedagogů, kteří se uplatnili jako členové nebo sólisté mnoha hudebních těles a rovněž jako učitelé základních uměleckých i jiných škol. Konzervatoř má svůj symfonický orchestr, pěvecký sbor i rozvíjející se Big Band. Veřejnými koncerty škola obohacuje kulturní dění nejen města Teplice a celého regionu, ale navázala i řadu uměleckých kontaktů v zahraničí.

O společnosti Altus software s.r.o.

Společnost Altus software patří mezi nejvýznamnější české výrobce podnikového softwaru. Vyvíjí a dodává ERP/CRM řešení zaměřené na střední firmy. Nejznámějším softwarem společnosti je komplexní podnikový systém Altus Vario.

Další informace k této tiskové zprávě či rozhovor s představiteli společnosti Altus Software vám rád zajistí:

Ivo Minařík

CoLin s. r. o.

Tel: +420 283 890 139

GSM: +420 736 620 871

E-mail: altus@colin.cz