Společnost Altus Development oznamuje uvedení nového intranetového systému - Altus Portal verze 2.0

Společnost Altus Development, spol. s r.o., výrobce podnikových informačních systémů, uvádí na trh k 1. srpnu 2007 druhou verzi intranetového software Altus Portal určeného pro elektronickou správu firemních dokumentů a sdílení informací. Po dvouletém intenzivním vývoji tak nabídne zákazníkům propracovaný produkt za příznivou cenu.

ALTUS Portal verze 2 přináší:

Použité vývojářské technologie:

K vývoji Altus Portal v2 bylo použito komplexní vývojové prostředí Visual Studio .NET 2003 firmy Microsoft. Jedná se o vývojářský nástroj pro návrh, vývoj a implementaci aplikací založených na platformě .NET Framework. V rámci prostředí Visual Studio.NET lze používat více programátorských jazyků, vývoj Altus Portalu se realizoval v jazyce C#.

Doporučená instalace a podporované operační systémy:

Podnikový intranet Altus Portal ve verzi 2 se podle potřeb zákazníka instaluje typicky na síťový server případně na lokální uživatelské stanice. Podporuje operační systémy Microsoft Windows NT, Windows 2000, Windows XP, Windows 2003.

Pomocí Altus Portal verze 2 lze maximálně efektivně sdílet informace mezi jednotlivými úseky, pracovníky a pobočkami společnosti s přihlédnutím k úrovni oprávnění jednotlivých uživatelů. Výhodou tohoto systému je nejen úspora tisku rozsáhlých dokumentů a rychlost jejich distribuce, ale i okamžitá zpětná vazba a potvrzení o přijetí informací uživatelem.

Altus Portal v2 je řešení, které umožní účinně informace vkládat, uspořádat a jednoduše vyhledat. Jednou pro vždy odstraní problémy s duplicitou a neaktuálností prezentovaných dokumentů.

Altus Portalu v organizaci:

Cílem nasazení Altus Portal v2 je sjednotit, zpřehlednit a zjednodušit tok informací uvnitř firmy propojením a doplněním stávajících zdrojů informací a vytvořením systému pro jejich prezentaci. V podnikovém intranetu na platformě Portal v2 lze udržovat nestrukturovaná data (tj. dokumenty) i data strukturovaná (klasické relační tabulky) na jednom místě, tj. v databázi. Toto přináší výhody při řízení přístupu k jednotlivým datům a jejich ochraně a umožňuje vysoce efektivní práci s veškerými daty, ať už jde o jejich vkládání, provazování souvislostí (vztahy) nebo jejich vyhledávání a archivaci.

O společnosti Altus Development

Altus Development, s.r.o., ryze česká softwarová firma sídlící v Praze, se zabývá vývojem a implementací podnikového software kategorie ERP/CRM pro malé a střední firmy. Je držitelem certifikátu ISO 9001 v oblasti Návrh, vývoj a podpora software a Implementace informačních systémů.

Firmu založili v roce 1995 společníci Štěpán Pokorný a Miloš Novák. V témže roce byla také vydána první verze ekonomického software Altus Vario. V roce 2005 společnost uvedla další nový produkt – podnikový intranet Altus Portal.

V současnosti má firma několik desítek zaměstnanců a více než 1000 aktivních uživatelů Varia. Disponuje sítí kvalitních a prověřených Vario partnerů. Ve spolupráci s nimi nabízí zákazníkům v celé České republice vysokou úroveň služeb při implementaci systému.