Propojení informačního systému Altus Vario s internetovým obchodem MujObchod na serveru mujobchod.atlas.cz

Praha 20.2.2001 Společnost Altus Development s.r.o. propojila svůj ekonomický informační systém Altus Vario s internetovým systémem MujObchod. MujObchod je elektronický obchod na portálu msn.atlas.cz.

Propojeni informačního systému Altus Vario s aplikací MujObchod je realizováno pomocí doplňku. Tento doplněk si může nainstalovat každý uživatel Varia. Doplněk obsahuje přehledného průvodce, který pomůže uživateli naplnit zboží do e-obchodu přímo z katalogu Varia. Další průvodce slouží ke stažení objednávek z e-obchodu přímo do modulu zakázek, kde mohou být snadno vyřízeny pomocí standardních funkcí Altus Varia.

Pro komunikaci s obchodem dodává jeho tvůrce společnost Ecommerce.cz, a.s. program MyShop Data Loader, jehož služeb využívá výše uvedený doplněk Altus Varia.

Společnost Ecommerce.cz, a.s. byla založena na jaře roku 1999. Profesionálové, kteří ji tvořili, se rozhodli plně zužitkovat své zkušenosti z elektronické komerce a vytváření rozsáhlých webových aplikací. Firma se od svého začátku zaměřila především na vývoj vlastního systému e-obchodování. Tato snaha vyústila na podzim roku 1999 ve spolupráci se společností PVT, a.s. – pvt.net. Aplikace MujObchod se stala součástí nabízených služeb pvt.net a sloužila k vybudování vlastního elektronického obchodu. Zájem o tento systém byl hned od začátku poměrně značný a ještě do konce roku 1999 vzniklo hned několik obchodů.

Systém MujObchod na portálu msn.atlas.cz byl spuštěn počátkem března 2000. Zájem o novou službu byl nečekaný. Během pár týdnů se vytvořila první stovka e-obchodů. Dnes již má na serveru mujobchod.atlas.cz zaregistrován svůj elektronický obchod tisíce firem a je zde nabízeno více jak 80 tisíc položek zboží. Obrat všech obchodů překračuje za měsíc několik milionů korun. Společnost Ecommerce.cz, a.s. systém MujObchod neustále vyvíjí a zdokonaluje tak, aby svým uživatelům nabízel vždy kvalitní služby.

Altus Vario je nosným produktem společnosti Altus Development s.r.o. Jedná se o informační systém určený pro vedení účetních, obchodních a personálních agend středních firem.

Altus Development s.r.o. byla založena v roce 1995. Je předním tvůrcem na poli ekonomických informačních systémů. V roce 1998 uvedla na trh Vario 8.0, které je revoluční kompatibilitou s MS Office 97, škálovatelností (jako jeden z mála ekonomických systémů umožňuje volitelně využívat data z SQL serveru nebo souborového serveru) a rozšiřitelností o zákaznické moduly a doplňky. V roce 1999 byl uveden systém Vario 9.0. Pod heslem „ucelené řešení obchodních aktivit“, naplňuje tato verze pojem komplexního informačního systému středních firem podle společnosti Altus Development s.r.o.